Тикет на денот е-Спорт (18.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓа WePlay Academy League Season 6, каде што се играат полуфиналните дуели од Upper Bracket.

Spirit Academy – Mouz NXT – 2 @ 2.10 во 22Bet

Spirit Academy си обезбеди директно место во полуфиналето, откако ја освои групата Б со девет победи и три порази, додека нивниот денешен ривал Mouz NXT мораше да помине по потешкиот пат. Прво го освои второто место во групата А, каде што имаше пеколна конкуренција, а потоа во плеј-ин делот по драма го совлада OG Academy со 2-1. Интересно е тоа што овие две екипи оваа година одиграа пет меча, а четири од нив доби Mouz NXT, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

Natus Vincere Junior – Young Ninjas – 2 @ 1.53 во Bet365

NaVi Junior им избега на ривалите во групата А и го освои првото место со кое се пласира во полуфиналето на турнирот, додека Young Ninjas во плеј-ин славеше со 2-0 против 00Prospects, откако претходно го освои второто место во незгодната група Б. Young Ninjas ги доби последните четири дуели против денешниот ривал, иако две од нив беа потешко остварени, а ние за овој меч ви предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*