Тикет на денот е-Спорт (17.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денска се враќаме на CCT Central Europe Series #3 и дуелите од четвртфиналето на турнирот во CS:GO кои без сомнеж ќе бидат интересни и за гледање, но и за обложување на истите.

Honoris – Endpoint – 2 @ 1.70 во 22Bet

Honoris so три победи и два порази ја мина групната фаза на турнирот, додека директна покана доби Endpoint кој тргна со убедлив триумф во осминафиналето од 2-0 против Tricked Esports. Овие две екипи се познаваат, иако одамна немаат играно една против друга, односно нивниот последен меч е пред две години кога славеше Endpoint со 2-0. Без сомнеж ќе биде возбудлива пресметка меѓу две екипи кои играат солидно во последно време, посебно Endpoint кој беше доминантен и запиша четири победи на претходните пет меча, додека Honoris во истиот период триумфираше на три дуели. Наш предлог е 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Bluejays – ex-Finest – 1 @ 1.72 во Bet365

Bluejays е во серија од три победи и како фаворит влегува во пресметката против ex-Finest кој е во голема криза бидејќи загуби четири од последните пет натпревари во сите конкуренции. Овие екипи ќе го играат првиот меѓусебен дуел, а Bluejays има одлична шанса да обезбеди место меѓу најдобрите четири тимови на турнирот, односно во полуфинале, каде што следен противник ќе му биде подобриот од дуелот меѓу Honoris и Endpoint. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*