Тикет на денот (четврток, 17.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Додека го чекаме стартот на Мундијалот се снаоѓаме со тоа што го имаме во понудата. Денес имаме многу пријателски натпревари помеѓу селекциите кои не одат во Катар, па ги користат термините да изиграат некој натпревар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Романија – Словенија – 1 @ 2.10 во Mozzart

Ниту Романците, а ниту Словенците не успеаа да одат на најголемото европско натпреварување, па ќе мораме да почекаме некоја нова прилика. Романците барем играат на ЕУРО, додека на Словенија последното учество на големо натпреварување им беше во Бразил. На последните пет натпревари Романците запишаа две победи, едно реми и два порази, па може да кажеме дека не се во кој знае каква форма. Словенците од друга страна се за нијанса полоши, поточно тие во тој временски период победија само еднаш, а три пати ремизираа и еднаш беа поразени. Ние овде типуваме 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Луксембург – Унгарија – ГГ @ 2.00 во Bet365

Веќе одамна е периодот кога селекцијата на Луксембург беше за поправањењ на гол разликата. Сега е сериозна европска селекција која се уште не упсева да се пласира на некое големо натпреварување, но ретко кој може да се надева на сигурни бодови од нив. Тие не беа воопшто блиску до пласман во Катар, но тоа и не е некое големо разочарување за фановите од оваа репрезентација. Унгарците дефинитивно се во голем напредок. Долго беа во сенка, а во последниве неколку години дефинитивносе напреднати. Играат во А Дивзија од Лигата на нации и малку недостигаше да го освојат првото место во конкуренција со Германија, Италија и Англија. На овој дуел ние типуваме ГГ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*