Топ фаворити за најдобар стрелец на СП во Катар

Веќе од недела, 20.11.2022 година започнува новото издание на Светското првенство во Катар. Ова првенство ќе биде малку поразлично со оглед на фактот дека се игра во друг невообичаен термин за ова натпреварување.

Вчера на нашиот сајт објавивме вест за тоа кои селекции се најголеми фаворити за титула, а денес се потрудивме да ги објавиме и топ фаворитите за најдобар стрелец.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, најголем фаворит за најдобар стрелец на Мундијалот во Катар има Хари Кејн со квота 8.00, а веднаш до него е Килијан Мбапе со квота 9.00.

На трето место е Нејмар и коефициентот за него е 13, додека за Лионел Меси коефициентот изнесува 13.

Карим Бензема се „плаќа“ со квота 15, а квота 26 е понудена за дури три фудбалери, односно Лаутаро Мартинез, Мемфис Депај и Ромелу Лукаку.

Целосната понуда може да ја погледнете на Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*