Тикет на денот е-Спорт (16.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По вчерашните два меча од осминафиналето на European Development Championship Season 6, денеска продолжуваме со нови два меча кои ќе ни дадат уште две екипи во четвртфиналето.

Endpoint – Illuminar Gaming – 1 @ 1.40 во 22Bet

Endpoint е фаворит без дилема бидејќи славеше на претходните четири меча во сите конкуренции, иако ниту Illuminar не е за потценување затоа што беше прв во групата А со две победи, но неочекуваниот пораз пред една недела против ESCA Gaming (1-2) ја разниша нивната самодоверба и сега тешко може да се надеваат на место меѓу најдобрите осум екипи. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Falcons – LDLC – 2 @ 2.37 во Bet365

Falcons славеше на две од три меѓусебни пресметки годинава со LDLC, но сега Falcons се наоѓа во очајна форма и има четири порази на последните пет меча во сите конкуренции и тоа му дава предност LDLC кој ги доби последните четири меча и ќе брка четвртфинале, иако според обложувалниците е аутсајдер во денешниот натпревар. Ние очекуваме петти триумф за нив по ред, иако нема е дабиде лесно затоа што Falcons нема лесно да се предаде. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*