Светско првенство во Катар: Еве кој има најголеми шанси за титула!

Од 20-ти ноември започнува Мундијалот во Катар и тука ќе се натпреваруваат 32 репрезентации од сите континенти во светот.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 ни ги претстави квотите за тоа која селекција има најголеми шанси за успех.

Потсетуваме дека доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете бонус од 25 евра без никакви услови за повлекување.

Според букмејкерот Bet365, најголеми шанси за титула има селекцијата на Бразил со квота 5.00, а веднаш после нив е Аргентина со коефициент 6.50. Третото место е резервирано за Франција, а коефициентот за нив изнесува 7.50

Гордиот Албион е на делба на 4-та позиција заедно со Шпанија и коефициентот за нив изнесува 9.00. Доколку типувате на Германија ќе си добиете квота 11, а со квота 15 се плаќа титулата на Холандија и Португалија.

Белгија делува како потценета, па за нив коефициент е 17, додека за Данска и Уругвај квотата е 29, односно 41.

Најголеми аутсајдери се селекциите на Коста Рика и Саудиска Арабија, па титулата за нив се плаќа со квота 751.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*