Тикет на денот (среда, 16.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Впечатокот е дека денес имаме нешто подобра понуда за кладење за разлика од претходните неколку дена, а за вас ние спремивме супер дабл за кој сметаме дека има големи шанси за пролаз.

Полска – Чиле – ГГ @ 2.05 во Mozzart

Во рамките на пријателските дуели силата ќе ја мерат селекциите на Полска и Чиле. Пољаците успеаа да стигнат до пласман на СП преку победата над Шведска во баражот. Тие ги совладаа Швеѓаните после шест последователни порази во меѓусебните дуели прв пат од август 1991 година. Во гости им доаѓа селекцијата на Чиле која за жал ќе го прескокне овој Мундијал во Катар. Тие беа на седмото емсто на табелата и не им следуваше пласман во светскиот куп. Овде веруваме дека и двете селекции ќе играат ефикасно, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ изнесува 2.05 во Mozzart.

Ден Хаг – Рода – 4+ @ 2.70 во Bet365

Вториот натпревар од денешниот тикет ни доаѓа од холандската втора лига каде што Ден Хаг ќе го дочека тимот на Рода. Домаќините после 15 изиграни натпревари се наоѓаат на 16-то место на табелата и сигурно е дека многу повеќе очекувавме од оваа екипа. Ден Хаг оствари само четири победи и четири реми досега, а останатите дуели ги запиша како пораз. Во гости овој пат им доаѓа Рода, тимот кој има подобар пласман во моментов и се наоѓа на 9-та позиција на табелата. Овде и едните и другите ќе сакаат да се оправдаат кај своите фанови, па очекуваме отворен и ефикасен дуел. Наш предлог е 4+ со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*