Тикет на денот е-Спорт (15.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно следиме натпревари од CS:GO, а во нашиот тикет ќе се најдат два дуели од European Development Championship Season 6, каде што почнува првата фаза од плејофот, односно се играат осминафиналните натпревари.

9Ine – Honoris – 1 @ 1.66 во 22Bet

Екипата на 9Ine доби директна покана за турнирот, додека нивниот ривал Honoris се избори за место меѓу најдобрите со две победи и еден пораз во групата Ц. Се очекува голема битка меѓу полските екипи, кои на последните четири меча запишаа дури три победи. 9Ine загуби само од ForZe, додека Honoris беше изненаден од GtZ Esports. Овој пат нијанси ќе го решат победникот, а поради тоа што 9Ine во последните три недели играше со потешки ривали, наш предлог ќе биде 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ForZe – Tricked – 2 @ 2.75 во Bet365

Forze се познава многу добро со Tricked бидејќи само оваа година играа три меѓусебни дуели од кои два ги доби, а еден загуби на 22 октомври. Forze има три победи на последните четири натпревари што е одличен податок за екипата во која владее одлична атмосфера, додека Tricked го победи Insilio; по што имаше два несреќни порази во драматична борба од Astralis Talent и Alpha Gaming, но затоа му се „истурија“ на Bricksports со 16-1 и се загреаа за епската битка против Forze. Ние предлагаме 2 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*