Тикет на денот (вторник, 15.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е доста слаба, а тоа се должи поради стартот на Мундијалот кој е закажан за неколку дена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дерби – Торки – 4+ @ 1.90 во Mozzart

Дерби е голем фаворит на овој натпревар против нисколигашот, меѓутоа тоа и не се потврди во првиот дуел помеѓу овие две екипи кој заврши без победник, поточно со резултат 2-2. Моментално домаќините се наоѓаат на шестото место на табелата од третата лига, а во минатото коло оваа екипа изигра фантастичен натпревар и славеше на гостуваето кај Милтон Кејнс. Што се однесува до Торки, тие се дел од петтата лига и се на претпоследното место на табелата. Овде веруваме дека Дерби ќе успее да победи, но покрај тоа очекуваме и ефикасен натпревар, па затоа се одлучивме да ви дадеме предлог тип на голови. Ние типуваме 4+ со квота 1.90 во Mozzart.

Рабат – Беркане – 1 @ 2.17 во Bet365

После подолго време на денешниот тикет ќе се најде и натпревар од шампионатот на Мароко. После седум изиграни натпревари, Рабат е на седмото место на табелата, а има и натпревар помалку во однос на другите тимови на лигата, па со евентуална победа на овој натпревар ќе стигнат до третата позиција. Што се однесува до Беркане, овој тим во минатата сезона заврши на шестото место на табелата, па ако ги гледаме работите од таа насока, можеме слободно да констатираме дека очекувавме многу повеќе од овој тим кој се наоѓа на 13-то место на табелата со само шест освоени бода. Како и да е, домаќинтие се благи фаворити на овој натпревар и очекуваме да победат на овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 2.17 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*