Тикет на денот е-Спорт (14.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни доаѓаат два натпревари од European Pro League Season 3, и тоа по еден од осминафиналето и четвртфиналето на турнирот.

KRC Genk – Pact – 1 @ 2.62 во Bet365

KRC Genk беше одличен во групата А и запиша три победи за да го освои првото место, додека нивниот денешен ривал Pact не се прослави и едвај ја мина групата Д со еден триумф и два порази. Интересно е тоа што овие екипи досега двапати се соочија и притоа Pact славеше двапати во последните два месеци, но во моментов делува дека KRC Genk може да изненади, иако е мала веројстноста, но сепак ви предлагаме 1 со квота 2.62 во Bet365.

Blink – Ktrl – 1 @ 2.25 во 22Bet

Ktrl веќе еднаш го изненади Blink со 2-1, и тоа пред точно две недели на A1 Adria League, па сега Blink има шанса за одмазда, иако не изгледа најдобро во моментов затоа што запиша две победи и еден пораз. Меѓутоа, ако е за утеха на Blink, ниту на Ktrl не му оди добро и ја мина групата C само поради подобриот скор (109-102) во однос на JilieHao (74-88) бидејќи двата тимаа има по еден триумф и два порази во групата. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*