Тикет на денот (понеделник, 14.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој понеделник имаме прилично сиромашна понуда за кладење, а судејќи по се, тоа ќе биде случај до крајот на оваа седмица и до почетокот на СП во Катар. Сепак ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Крит – Левадијакос – 1 @ 1.88 во Mozzart

Првиот натпревар во тикетот за понеделник ни доаѓа од грчката лига каде што тимот на Крит ќе го дочека тимот на Левадијакос. Досега ОФИ Крит изигра 12 натпревари и оствари само еден триумф што е навистина премалку за тим кој има амбиции за навремен опстанок. Гостите од друга страна имаат исто така многу проблеми оваа сезона, а најдобар показател за тоа е 13-то место на табелата со ист број бодови како и ОФИ кој е претпоследен тим на табелата. Ова веруваме дека е идеална прилика за ОФИ Крит да запише уште една победа, па затоа типуваме 1 со квота 1.88 во Mozzart.

Ботошани – Херманштад – 3+ @ 2.90 во Bet365

Вториот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од романската лига каде што Ботошани на домашен терен ќе го дочека тимот на Херманштад. После 16 изиграни натпревари, Ботошани е на 19-то место на табелата и впечатокот е дека доколку оваа екипа продолжи со вакво темпо, не им гине борбата за опстанок. Во последните три кола, Ботошани не знае за победа, а во тој период 12-то пласираниот тим на табелата два пати ремизираше со еден пораз и тоа во минатото коло на домашен терен против Волунтари. Што се однесува до Херменштад, делува дека фановите на овој тим се задоволни бидејќи во моментов оваа екипа е на фантастичното петто место на табелата со ист број бодови како и Стеауа. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме 3+ со квота 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 5.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*