Тикет на денот е-Спорт (11.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат останатите два дуели од четвртфиналето на Intel Extreme Masters XVII – Rio Major 2022, по што ќе ја добиеме и втората полуфинална двојка на турнирот.

Heroic – Team Spirit – 2 @ 2.62 во Bet365

Ова ќе биде интересна битка за полуфинале на турнирот, а Team Spirit уште еднаш ќе му создаде главоболки на ривалите, кој не игра доволно добро за да кажеме дека е голем фаворит во оваа пресметка. Team Spirit во октомври го освои FireLeague 2022, иако разочараа на CCT South Europe.  Рускиот тим се пласира во четвртфинале откако се извлече од незгодна позиција бидејќи прво славеше со Bad News Eagles (16-8), па загуби од Furia и Outsiders за да дојде на раб до елиминација, но сепак триумфите против Sprout и Team Liquid им обезбедија место меѓу најдобрите. Heroic ја почна Legends Stage со две победи против Outsiders и Fnatic, но потоа загуби од Cloud9 за потоа со триумф во последното коло против Liquid да добие место меѓу најдобрите осум тимови. Место во полуфинале има само за еден тим, додека поразениот си оди дома, а наш предлог е 2 со квота 2.62 во Bet365.

Furia – Natus Vincere – 2 @ 1.53 во 22Bet

Иако многумина не им даваа шанса на Furia, сепак тие успеаа на неверојатен начин да ги минат двете фази од турнирот за да се изборат за четвртфинале. Нивната добра форма, сепак, не мора ништо да значи во плејофот каде што ќе играат против четвртиот најдобар тим во светот Navi, кој имаше потешкотии на турнирот, но сепак украинската екипа ќе го нападне полуфиналето и ќе биде фаворит во оваа пресметка. Големо влијание ќе одигра и мапата на која ќе се соочат овие две екипи, но сепак ние очекуваме пласман во полуфинале на Natus Vincere и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*