Тикет на денот (петок, 11.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако е петок, понудата е послаба за разлика од претходните неколку дена, но сепак ние се потрудивме да ви претставиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Лион – Ница – 1 @ 1.75 во Mozzart

Првиотт натпревар на денешниотт тикет е всушност и премиерен дуел на новото коло во Франција 1 каде што Лион на домашен терен ќе  ја дочека Ница. Лион можеше многу повеќе во овогодинашното издание и дефинитивно не припаѓаат на осмата позиција на табелата ос седум бода помалку во однос на зоната каде што се екипите кои ќе играат во Европа следната сезона. Ница пред се успеа да стигне во нокаут фазата од конференциската лига и со тоа ја исполнија својата примарна цел, додека во Франција може да кажеме дека немаат некои импресивни резултати и се наоѓаат на деветата позиција на табелата. Ние овде поради домашниот терен предност даваме на гостите и типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Емполи – Кремонезе – 1 @ 2.40 во Bet365

Фудбалерите на Емполи минатата сезона завршија на 14-то место, а најважно е што го сочуваа статусот на прволигаши, а за оваа година без никаков сомнеж истото ќе им биде примарна цел. Во овој момент се на долниот дел на табелата со седум бдоа повеќе во однос на екипите кои се во зоната за елиминација. Во гости им доаѓа Кремонезе кој минатата сезона играше одличен фудбал, па затоа и се преселија во Серија А. За жал оваа година не можат да се пофалат со некои посебни импресивни резултати, a голем успех направија во минатото коло така што зедоа бод на натпреварот против актуелниот шампион на Италија, тимот на Милан. Овде сепак ние одлучивме да типуваме 1 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*