Тикет на денот е-Спорт (10.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно ја дочекавме завршницата од турнирот IEM Rio Major 2022, па денеска се играат два четвртфинални натпревари, додека останатите два се играат во текот на утрешниот ден.

Outsiders – Fnatic – 1 @ 1.53 во Bet365

Outsiders ја помина првата фаза од турнирот со три победи и еден пораз, по што на идентичен начин мина и низ Legends Stage за да избори четвртфинале, додека Fnatic во првата фаза го фати последниот воз за потоа да заигра подобро и да се пласира меѓу најдобрите осум екипи. Овие две екипи се судрија во рамки на Challenger Stage (прва фаза) при што убедлива победа запиша Outsiders (2-0), кој мора да го пофалиме затоа што игра многу добро месецов. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Cloud9 – Mouz – 1 @ 1.46 во 22Bet

Cloud9 е една од екипите кои се фаворити за освојување на турнирот, иако имаа лош почеток во Challenger Stage со три победи и два порази, но потоа со максимални 3-0 го обезбедија првото место во Legends Stage, додека Mouz по тешка битка во петтиот меч од втората фаза на турнирот избори место во четвртфинале. Интересно е тоа што Mouz славеше на четири од последните пет меѓусебни средби против Cloud9, па ова ќе биде мотив повеќе за „домаќинот“ да обезбеди триумф. Ние предлагаме 1 со квота 1.46 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*