Тикет на денот (четврток, 10.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда за кладење во однос на вчерашниот ден, но повторно има доста интересни натпревари. Ова е нашиот супер дабл претставен во форма на тикет на денот.

Лацио – Монца – 4+ @ 2.95 во Mozzart

Првиот натпревар од овој тикет ќе се игра на Олимпико во Рим каде што Лацио ќе го дочека тимот на Монца. Лацио во минатото коло успеаа да слават на градското дерби против тимот на Рома со минимален резултат од 0-1, па со тоа стигнаа до третото место на табелата. Во гости им доаѓа Монца, тим кој исто така запиша важен триумф и зеде три бода од натпреварот против Верона, па сега се наѓаат на 15-то место со пет бода повеќе во однос на црвената зона. Домаќините се фаворити на овој натпревар и победата за нив е извесна, но ние сепак се одлучивме да типуваме 4+ со квота 2.95 во Mozzart.

Рајо Валекано – Селта – 1 @ 2.25 во Bet365

Рајо Валекано во последно време прикажува фантастични партии во шпанското првенство, а најдобар доказ за тоа ни е последниот дуел каде што успеаа да го победат Реал Мадрид и да им го нанесат првиот пораз во шампионатот. Моментално овој тим е на осмото место на табелата со само два бода помалку во однос на Осасуна која е на шестата позиција. Селта игра катастрофално и се наоѓа на 18-та позиција, а тоа е место кое за жал следната сезона води во понизок ранг. Ние на овој натпревар очекуваме тимот на Рајо Валекано да продолжат со победничкото темпо и да запишат уште една победа. Типуваме 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*