Тикет на денот (среда, 09.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е сосема задоволувачка и покрај фактот што нема Лига на шампиони. Се играат вонредни кола во Германија, Шпанија и Италија, но има и Англичани во рамките на ЕФЛ купот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лече – Аталанта – 2/2 @ 2.75 во Mozzart

Аталанта не успеа да го добие Наполи во минатото коло и на тој начин да се доближат до лидерот. Напротив, Наполитанците славеа и побегнаа на осум бода предност. Тимот на Гасперини игра добро, но дефинитивно пропушти многу шанси. Сега патуваат на југот и силата ќе ја мерат со Лече, тимот кој нема зад себе многу имрпресивни резултати, а Аталанта важи за најопасен гостин во Серија А. Овде не би требало многу да калкулираме и очекуваме лесна победа за гостите. Наш предлог е 2/2 со квота 2.75 во Mozzart.

Келн – Леверкузен – 3+ @ 1.66 во Bet365

Јарците се простија од Европа после ремито со Ница и испаднаа од групната фаза. Не може да се каже дека разочараа, но скапо ги чинеа двата порази од Партизан. Меѓутоа мора да нагласиме дека ниту во Бундеслигата не им оди баш најдобро. Кога играат на домашен терен не изгледаат толку лошо бидејќи ги победија Дортмунд и Аугсбург, а ремизираа со Хофенхајм, додека на гости зедоа само еден бод на поселдните пет натпревари. Фармацевтите останаа во Европа бидејќи го освоија третото место во групата од ЛШ и се преселија во послабото натпреварување. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*