Тикет на денот е-Спорт (08.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Последно коло од Legends Stage на IEM Rio Major 2022, кое ќе ни ги даде последните три четвртфиналисти на турнирот, а дефинитивно нè очекува голема битка.

Mouz – Ence – 1 @ 1.72 во Bet365

Mouz и Ence ја имаат последната шанса да се изборат за нокаут-фазата. Mouz  екипата која се наоѓа на седмата позиција во светот и имаше импресивен старт на турнирот со три победи, по што славеа и на почетокот на втората фаза против Team Liquid, но потоа следеше катастрофа за нив и стигнаа до позиција од која тешко може да се извлечат, иако мора да се признае дека Ence не е ништо подобар бидејќи на моменти има фантастични натпревари, а потоа следат катастрофални резултати како да станува збор за некоја екипа од понизок ранг, а не 12. тим во светот. Досега Ence води со 2-1 во меѓусебните дуели, но сепак наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Team Liquid – Team Spirit – 2 @ 2.25 во 22Bet

Борбата за последниот билет кој носи во четвртфиналето еден од тимовите скапо ќе ја плати затоа што станува збор за едни од најдобрите екипи во светот на CS:GO. Team Liquid играше променливо во Legends Stage, при што запиша две победи и два порази, a идентични настпаи имаше и Team Spirit со тоа што најдобар процент на победи имаат на мапите Vertigo и Nuke. Единствената меѓусебна средба на овие тимови се случи на IEM Cologne 2022 при што Team Spirit славеше со 2-1, а ние очекуваме сличен резултат и денеска. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*