Тикет на денот (вторник, 08.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ова се последни денови пред почетокот на Мундијалот, па многу земји ќе ги искористат за играње на вонредни кола. Понудата за обложување е фантастична, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кремонезе – Милан – 2&3+ @ 2.22 во Mozzart

Тимот на Кремонезе се уште не знаат за победа во Серија А. После 13 изиграни натпревари, Кремонезе шест пати остана непоразен, а изгуби на седум натпревари. Последен пат тие играа во елитата во минатиот век, поточно во 90-те години, а интересно е дека Милан нема славено на гостувањето во Кремона на последните четири гостувања. Италијанскиот првак успешно ја помина групата во ЛШ и сега може да се посвети на Серија А и да го стигне Наполи кој има предност од шест бода. Милан во минатото коло одвај успеа да победи против Специја и голот за победа го постигна Жиру во 89-та минута. Овде очекуваме максимална доминација на гостите и типуваме 2&3+ со квота 2.22 во Mozzart.

Волфсбург – Дортмунд – ГГ3+ @ 1.93 во Bet365

За Волците е вистинска штета што првенството после наредното коло ќе се прекине ќе продолжат во јануари. Волфсбург влезе во фантастична форма и е без пораз на последните шест натпревари во Бундеслигата, а успеа да помине и во третото коло од ДФБ Купот. Во претходните две кола го победија Бохум и тимот на Мајнц, а се уште не се на горниот дел на табелата поради лошиот старт. Дортмунд пред ова коло е на 4-та позиција, а Баерн им бега само три бода, додека заостатокот зад Унион Берлин е само еден бод. Едно нешто е сигурно на дуелите помеѓу овие две екипи, а тоа се погодоците, па очекуваме и денес да биде така. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.93 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*