Бундеслига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е вонредното 14-то коло во германската Бундеслига. Ќе се игра уште наредниот викенд, а потоа Германците заминуваат на одмор се до јануари наредната година. Причината е јасна и тоа е Мундијалот во Катар.

Волфсбург – Дортмунд – 3+

Борусија нема изгубено од Волците во последните седум години, поточно на 14 натпревари,а победија на претходните осум. Делува дека овој натпревар доаѓа во вистински момент за Волфсбург со оглед на тоа што ја надминаа кризата и сега се во серија пд шест натпревари без пораз. Тимот од Дортмунд врза шест натпревари без пораз и на последните две кола победија против Бохум и Мајнц. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Баерн – Вердер – 1&4+

Баерн победи во Берлин што беше и очекувано, но услуга му направи и Леверкузен кој го совлада Унион Берлин и им овозможи на Баварците да седнат на тронот, а сега се задоволни бидејќи и таму припаѓаат. Вердер од друга страна освои досега 21 бод и се наоѓа на високот 7-мо место со големи шанси да стигне до позициите кои водат во Европа. Баварците нема лесно да го напуштат тронот, па очекуваме победа за нив на овој натпревар, но и ефикасен дуел. Наш предлог е 1&4+ со квота 1.79 во Bet365.

Бохум – Менхенгладбах – 1Х

Вистинска штета е што Бохум мораше да гостува на последните два натпревар со оглед на тоа што почнаа да победуваат на домашен терен. На гости и понатаму се очајни и немаат освоено ниту еден бод, но на последните три натпревари зедоа седум што не е за потценување. Менхенгладбах е во променлива форма и исто така играат многу лошо на гости, па затоа на овој натпревар решивме шансите да ги дадеме на домаќините. Наш предлог е 1Х со квота 1.82 во 22Bet.

Штутгарт – Херта – ГГ

Доста важен натпревар се игра во Штутгарт. Не се работи за борба за титула, ниту за Европа, но резултатот од овој натпревар може да има голема улога во расплетот на дното на табелата. Два тима се наоѓаат во опасната зона и домаќинтие се на место кое водат во бараж. Херта играше во саботата против Баерн и очекувано беа поразени, додека Штутгарт во петокот изгубија на гостувањето кај Менхенгладбах. Очекуваме голема борба на овој дуел и типуваме ГГ со квота 1.65 во 20Bet.

Келн – Леверкузен – Т22+

Сметаме дека е време за еден успех на Баер на гости. Тимот од Леверкузен најави излез од кризата со победата во последното коло против Унион Берлин каде што успеаа да постигнат дури пет погодоци, а на тој успех за надоврза и пласманот во нокаут фазата од Лига Европа. Келн имаа неуспешна европска мисија и сега ќе можат да се посветат на Бундеслигата. Овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 1.90 во Mozzart.

Ајнтрахт – Хофенхајм – ГГ3+

Забавата на овој натпревар е гарантирана. Во двата последни натпревари од минатите сезони видовме девет погодоци, а посуепшен беше тимот на хОфенхајм кој славеше со 3-2 во Синсхајм и изигра 2-2 во ФГранкфурт. Сега домаќинтие се во подобра позиција и после пласманот во нокаут фазата од ЛШ во овој натпревар влегуваат со добро расположение. Хофенхајм од друга страна освои само бод во трите претходни кола и на домашен терен изгубија од Баерн и Лајпциг, а осовија бод на гостувањето во Келн. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во Bet365.

Лајпциг – Фрајбург – 1

Дербито на колото се игра во Лајпциг. Фрајбруг има фантастичен учинок и во првите 13 кола има запишано сао два порази од Дормтунд и Баерн и заслужено е на второто место пред крајот на првиот дел од сезоната. Прашањето е даели ќе остане на оваа позиција со оглед на тоа што има два тешки натпревари. Едниот е овој против Лајпциг, а потоа силата ќе ја мерат и со Унион Берлин. Биковите значително ја подобрија формата и се веќе блиску до врвот на табелата што им е цел за оваа година. Домаќините веруваме дека ќе успеат да ги земат трите бода на овој натпревар, па типуваме 1 со квота 1.76 во 22Bet.

Шалке – Мајнц – 1Х

Како што изминува времето, така Шалке ги намалува своите шанси за опстанок. Што се случи никој не може да даде точен одговор. Од самиот старт делеува дека Шалке не се подготвени за во друштво со најдобрите, а како што стојат и работите најверојатно ќе се борат за опстанок до самиот крај. Ниту Мајнц не е во добра форма и тие врзаа два порази со дури 9 примени гола, па со тоа докажуваат дека и не се во некоја посебна форма. На овој натпревар сметаме дека Шалке ќе останат непоразени, па типуваме 1Х со квота 1.73 во 20Bet.

Унион Берлин – Аугсбург – ГГ

Делува дека кризата стигна и до Унион Берлин. Овој тим рушеше се пред себе до претходното коло кога доживеа катастрофа во Леверкузен и тоа само за едно полувреме. Се виде дека работите не се како порано уште во натпреварот со Менхенгладбах кога Унион стигна до победа во последните секунди од натпреварот. Аугсбург од друга страна игра подобро на гости отколку дома, па затоа сметаме дека нема лесно да се предадат на овој натпревар. Ние типуваме ГГ со квота 1.91 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*