Тикет на денот е-Спорт (04.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

RLCS 2022-23 – Fall: North America Regional 3 – Fall Invitational денеска ни нуди голем број натпревари, па ако сте заинтересирани за фудбал, но овој пат со автомобили, тогаш дефинитивно ова е вистинскиот избор за вас.

NRG – Team AXLE – 1 @ 1.53 во Bet365

NRG влегува во дуелот нервозен по поразот од Version пред две недели со 1-3, но ова ќе биде идеална шанса за нив да го почнат турнирот со победа и да ги залечат раните од болниот пораз. Сепак, загрижувачки е тоа што NRG не игра во добра форма во последниот период, па минатиот месец има само две победи и три порази, а ништо подобар не е ниту Team Axle кој славеше само еднаш, а загуби двапати. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Optic Gaming – Complexity Gaming – 2 @ 1.61 во 22Bet

Ова ќе биде втор меѓусебен натпревар на овие екипи, кои претходниот го одиграа на 21 октомври, а тогаш славеше Complexity со 3-2, па Optic дополнително мотивиран ќе влезе во дуелот затоа што сака одмазда. Меѓутоа, тешко ќе ја добие затоа што игра очајно и веќе има четири порази на претходните пет дуели, додека Complexity е во мини-серија од два неуспеси, но сепак претходно имаше два триумфи и затоа ќе биде наш фаворит. Ние предлагаме 2 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*