Тикет на денот (петок, 04.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е богат фудбалски викенд, претпоследен пред стартот на Мундијалот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дармштат – Хановер – 1&2+ @ 2.10 во Mozzart

После две последователни реми, време е Дармштат да победи и да ја сочува лидерската позиција пред Хамбургер. Екипата од градот близу Франкфурт игра одлично и нема да биде изненадување ако повторно се најдат во елитата каде што играа две сезони пред неколку години. Освен одличните резултати во Цвајт, Дармштат добро се снаоѓа и во ДФБ купот каде што го елиминираа тимот на Менхенгладбах во второто коло. Хановер е екипа која испадна во 2016-та година и никако да дојдат до ситуација да се борат за повраток во Бундеслигата. Ние овде предност даваме на Дармштат и типуваме 1&2+ со квота 2.10 во Mozzart.

Арау – Ивердон – Х2&2+ @ 1.95 во Bet365

Голема борба се води во швајцарскиот Челинџ за првите две места кои на пролет водат директно во Супер лигата. Бидејќи елитниот ранг се проширува за два клуба, така за прв пат ќе имаат можност две екипи од втората лига да се пласираат директно, а шанси ќе има и третопласираниот тим кој ќе оди во бараж. Ивердон во минатата сезона заигра во втората лига после неколку години пауза, а сега имаат шанса да се најдат и во друштвото со најдобрите. Ивердон игра одлично и зад себе има четири последователни победи со 12 постигнати погодоци. Арау е сега 6-ти и загрижувачки е фактот дека се без победа на последните шест натпревари. Како и да е, овде ние сметаме дека Ивердон нема да биде поразен и типуваме Х2&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*