Мајстор на сезоната: Погоди 6 од 8 точни резултати! (ФОТО)

Вчера беше последниот ден од групната фаза на најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони, многу играчи ја искористија фантастичната понуда за обложување пред ова натпреварување да замини на пауза.

Еден од нив беше и овој мајстор кој ги изигра сите осум натпревари од вториот дел на послендото коло на ЛШ.

Имено, тој типувал точни резултати од кои некои се на полувреме, а некои на крај. За среќа тикетот го изиграл систем и барал 4 од 8, но знаењето го претвори во сериозна цифра со оглед на тоа што погоди дури шест натпревари.

Промашување му беа натпреварите помеѓу Макаби Хаифа и Бенфика каде што типувал 0:2, а тој натпревар заврши 1:6, а исто така не успеа за малку да го погоди и резултатот на дуелот помеѓу Шахтјор и Лајпциг. Типувал 1:3, а натпреварот заврши 0:4.

Како и да е, тие шест погодени натпревари за уплата од 100 денари му донесоа неверојатна цифра од скоро 200.000 денари која воопшто не е за потценување.

Големо е прашањето како успеал да ги погоди сите овие резултати, но без разлика на се, ова е за пофалба.

Браво мајсториште!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*