Тикет на денот е-Спорт (03.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни е нов интересен турнир во CS:GO, а тоа е MistGames Heroes of Tomorrow Fall 2022, каде што повторно ќе настапат едни од најдобрите тимови во светот.

Fnatic Rising – Mouz Nxt – 1 @ 1.53 во Bet365

Fnatic ја оправда фаворитската улога и со максимални 2-0 му одржа лекција на Void, додека нешто слично направи и Mouz NXt кој против себе имаше незгоден ривал, Flames Ascent (2-0). Може слободно да кажеме дека првото коло од турнирот беше само загревање за двете екипи кои дефинитивно ќе се борат за највисок пласман, но ждрепката сакаше да се соочат многу порано од тоа што очекуваа. Fnatic излезе како победник на четири од претходните пет меѓусебни средби, а се очекува такво нешто да се случи и денеска, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

Eternal Fire Academy – Ence Academy – 2 @ 1.50 во 22Bet

Тешки победи за двете екипи во првото коло, иако мора да се признае дека Ence имаше потешка задача, но сепак го елиминира OG Academy од Upper Bracket, додека Eternal Fire по драма го реши Team Atlantic, иако се очекуваше да го реши проблемот во две мапи. Како и да е, Ence влегува како фаворит во оваа средба затоа што е во одлична форма и има веќе четири победи по ред во сите натпреварувања. Наш предлог е 2 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*