Тикет на денот (четврток, 03.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме доста интересна понуда за обложување со оглед на тоа што на програмата се натпреварите од групната фаза на Лига Европа и на конференциската лига, па дефинитивно ќе добиеме конечен одговор на прашањето кои тимови ќе дочекаат пролет во Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Феенорд – Лацио – 1 @ 2.30 во Mozzart

Феенорд после пет изиграни натпревари се наоѓа на третото место на табелата и има досега пет освоени бода што е за три бода помалку во однос на Лацио кој доаѓа во гости кај минатогодинашниот финалист на конференциската лига. Пресметката е јасна, па холандскиот претставник за да помине понатаму им треба победа со два гола разлика. Лацио во минатото коло во Серија А беа поразени против Салернитана и дефинитивно започнуваат да го чуствуваат недостатокот на Имобиле. Моментално екипата од Рим е на 5-та позиција со само бод помалку во однос на Рома и дефинитивно ќе иамме голема борба за четвратата позиција. Овде очекуваме домаќините да ги земат трите бода и типуваме 1 со квота 2.30 во Mozzart.

Рома – Лудогорец – 1/1&3+ @ 2.35 во Bet365

Познато е дека Рома во минатата сезона стигна до титулата во конференциската Лига, а овој пат дефинитивно имаат поголеми амбиции. Во домашното првенство се на 4-то место и тоа е добро со оглед на фактот дека преку таа позиција може да стигнат до пласман во ЛШ. Што се однесува до Лига Европа, очекувавме многу повеќе, меѓутоа најважно е тоа што одлучуваат сами за пролаз понатаму, а се што е потребно е победа на овој натпревар. Бугарскиот претставник феноменално започна во ЛЕ и во првото коло славеа токму против Рома со резултат од 2-1. Веруваме дека Италијанците ќе им се реваншираат на овој натпревар, па типуваме 1/1&3+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*