Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Бетис – Хелсинки

Денес е последното коло од Лига Европа и Лигата на конференции, па во многу групи е решено во однос на „патниците“ за понатаму.

Во групата Ц од Лига Европа познат е првопласираниот и последнопласираниот тим, а вечер ќе се сретнат токму овие тимови.

Во прашање е натпревар помеѓу Бетис и ХЈК Хелсински. Бетис се покажа во вистинско светло и досега имаат освоено 13 бода, додека ХЈК е на дното со 1 бод.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар нуди зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-1 точен резултат коефициент зголемен од 11 на 13
  • ХЈК да победи во било кое полувреме квота зголемена од 4.50 на 5.00

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра бесплатн исредства за обложување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*