Тикет на денот е-Спорт (02.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Место во следната фаза на IEM Rio 2022 Challengers Stage веќе обезбедија Mouz и Bad News Eagles, а денеска таква можност имаат уште три тимови кои дефинитивно ќе им се приклучат.

Big – 9z – 2 @ 2.75 во Bet365

Big во првото коло ја доби Furia по продолженија со 19-16, по што загуби од фаворитот Bad News eagles (11-16) за конечно да дојде на чекор до пласман во следната фаза на турнирот по победата против Grayhound Gaming од 16-6. Од друга страна, 9z немаше воопшто лесна задача, па прво доживеа дебакл против GamerLegion (6-16); а потоа славеше против Imperial Esports и Evil Geniuses по тешка битка до крајот (19-17). Иако 9Z нема да биде фаворит во овој меч, сепак покажа дека знае да изненади во претходното коло, а ние се надеваме на уште еден таков резултат и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.75 во Bet365.

Outsiders – Fnatic – 2 @ 1.72 во 22Bet

Outsiders покажа дека никогаш не треба да се губи надежта, откако во првото коло беше декласиран од Mouz со 6-16, но потоа ги реши IHC и Vitality за место во горниот дел на табелата, каде што друштво им прави и Fnatic, кој исто така беше поразен од Mouz, додека претходно извојува тешки триумфи против OG и Cloud9. Нивната игра против Mouz во текот на вчерашниот ден покажа дека може да се надеваат на пласман во следната фаза, а наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*