Тикет на денот (среда, 02.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер се спушта „завесата“ во групната фаза од ЛШ, а дуелите од нокаут фазата ќе продолжат пред почетокот на пролетта. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Макаби Хаифа – Бенфика – ГГ3+ @ 1.97 во Mozzart

Израелскиот шампион направи многу повеќе отколку што очекувавме. Не само што во квалификациите ги елиминираа некои тимови, туку успеаа во групната фаза да го победат и Јувентус. Тој триумф им дава надеж дека нема вечер да завршат и дека ќе продолжат во Европа и следната пролет. За да се случи тоа потребно е Јувентус да изгуби од ПСЖ на домашен терен. Ќе се обиде Макаби да направи се што е потребно и со евентуална победа над Португалците нема да зависат од никого. Бенфика игра одлично, а тоа го докажа пред седум дена на натпреварот против Јувентус. Ние овде сметаме дека головите ќе бидат присутни и типуваме ГГ3+ со квота 1.97 во Mozzart.

Копенхаген – Дортмунд – ГГ3+ @ 2.05 во Bet365

Данците се уште немаат постигнато погодок во групната фаза, но собраа два бода. На домашен терен не успеаа да ги победат ниту Севиља, ниту Манчестер Сити. Тоа им дава за право да се надеваат на успех во последниот натпревар против Борусија. Поразот на Санчез Пишуан во минатото коло беше крај на сите надежи дека Копенхаген може да продолжат во Европа, макар и во послабото натпреварување. Милионерите се сигурни за во нокаут фазата и ќе го заземат второто место без оглед на исходот од овој натпревар. Овде веруваме дека Копенхаген може да постигне погодок, а Дортмунд нема лесно да се предадат. Типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*