Тикет на денот е-Спорт (01.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Првиот дел од IEM Rio 2022 Challengers Stage ќе ни биде на програмата во следните три дена, по што најдобрите екипи ќе изборат место во The Legends Stage.

OG – Furia – 1 @ 1.90 во Bet365

OG го доби дуелот против Grayhound Gaming, но потоа загуби од неверојатниот Fnatic, додека Furia на стартот беше поразена од BIG, но потоа се врати во игра за топ-8 со триумф против 00Nation. Влогот во овој натпревар е многу голем затоа што победа значи чекор поблиску до пласман во Legends Stage, каде што се очекува да се најдат и двете екипи, иако немаат најдобар почеток на турнирот. Овие екипи последниот меѓусебен дуел го одиграа пред две години, а од тогаш се променети многу работи, сепак поради постабилните настапи на OG, наш предлог е 1 со коефициент 1.90 во Bet365.

Mouz – Fnatic – 1 @ 2.10 во 22Bet

Играчите на Mouz докажаа уште еднаш дека се наоѓаат во одлична форма и со победи против Outsiders и Evil Geniuses заслужено се на првото место, додека друштво на врвот им прави денешниот противник Fnatic, кој има триумфи против OG и Cloud9. Овие екипи се познаваат многу добро, а на последните пет дуели дури четири победи има Mouz, кој и денеска ќе биде фаворит во оваа пресметка поради одличниот старт на групната фаза. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*