Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

И овој викенд имаме интересни тикети. За жал некои се добитни, а некои беа многу блиску до добивка. Ви ги претставуваме малерите и махерите на колото.

Малер 1

Тикет со 12 натпревари изиграни 3+, но за жал само еден дуел е виновник што овој тикет не е добитен. Овој играч за само 20 денари беше во можност да си добие 20.000 денари. Повеќе среќа нареден пат.

Малер 2

Повторно тикет „за една“. Погодени се многу натпревари, но виновник е дуелот помеѓу Дортмунд и Сити кој заврши 0-0. Овој играч го погодил првиот знак Х2, но за жал не беа постигнат повеќе од 2 погодоци на овој дуел.

Малер 3

Тикет дабл. Типувани два натпревари на голем прелаз. Едниот беше погоден, а другиот „падна“ за само еден погодок. Штета!

Махер 1

Храбар махер. Овој играч типувал 2 кошаркари на + и за среќа ги погоди двајцата, па со уплата од 6000 денари си доби скоро 300 евра. Браво мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*