Тикет на денот (вторник, 01.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Стигна и ноември, месецот каде што ќе започне Мундијалот во Катар. До почетокот останаа уште 20-тина дена, а во наредните две седмици ќе се играат натпреварите од елитните купови и од домашните првенства. За денес ова е нашиот предлог тикет.

Баерн – Интер – ГГ4+ @ 2.35 во Mozzart

Германците и Италијанците дефинитивно ќе го продолжат натпреварувањето и на пролет. Баерн како прволасиран тим, додека Интер влегува во нокаут фазата од втората позиција. Во оваа група се е јасно, трета е Барселона која се сели во Лига Европа, а европската приказна за нив завршува вечер на натпреварот против Плзен. Баварците изиграа фантастично во првите пет кола каде што запишаа исто толку и победи со нереална гол разлика од 16:2. Интер со победата во претходното коло против Викторија Плзен ја „чекираше“ картата за европска пролет. Во првиот натпревар помеѓу овие два ривали Баерн победи со 2-0, а сега очекуваме ревијален дуел каде што голем дел од првотимците ќе се одмараат. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.35 во Mozzart.

Ренџерс – Ајакс – ГГ3+ @ 1.80 во Bet365

Ренџерс ќе се потруди групната фаза да не ја заврши со 0 бодови и макар во последното коло да земе некој бод. Хипотетечки тие можат и до третото место и пласман во Лига Европа, но за тоа им треба победа над Ајакс со пет погодоци разлика што е малку нереално. На досегашните пет дуели, Ренџерс постигна само еден гол и тоа против Ливерпул. Ниту Ајакс не се прослави кој знае колку на ова натпреварување. Започнаа фантастично со висока победа од 4-0 над Ренџерс, а се останато беше за заборавање. Ние овде решивме да типуваме на голови и тоа ГГ3+ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*