Тикет на денот (сабота, 29.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден ден со фантастична понуда е пред нас. Се надеваме дека правилно ќе го искористиме и дека ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Њукасл – Астон Вила – Т12+ @ 1.95 во Mozzart

Ниту најголемите оптимисти не очекуваа дека Њукасл после 12 изиграни натпревари ќе бидат на 4-то место на табелата. Тие се во фантастична форма и на последните пет дуели запишаа четири победи и едно реми, а во последното коло зедоа три бода на гостински терен кај Тотенхем. Астон Вила ниту оваа година нема некои посебни амбиции, а во последниот натпревар со победа против Брентфорд ја прекинаа серијата која траеше веќе неколку натпревари. Овде иако Њукасл е фаворит, ние сметаме дека Т12+ е најлогичен тип. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.95.

Лече – Јувентус – 2/2 @ 2.75 во Bet365

Лече оваа година важи за еден од поголемите фаворити за елиминација од италијанската елитна лига – Серија А. Имено, овој тим досега успеа да победи само еднаш и тоа пред четири кола против Салернитана, а се останато им е запишано како пораз и реми. Јувентус дефинитивно потфрли оваа сезона и во моментов се доста далеку од посакуванта лидерска позиција. Сепак, квалитетот е далеку поголем кај гостите, па веруваме дека можат без проблеми да го надиграат тимот на Лече. Наш предлог е 2/2 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*