Бундеслига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Без застој се игра во германската елитна лига – Бундеслига, поточно таму стигнавме до 12-то коло, па уште малку ќе следува паузата за СП во Катар. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Вердер – Херта – ГГ

Воведниот натпревар во новото коло се игра во Бремен каде што екипата на Вердер ќе го дочека тимот на Херта. Вердер игра тотално непредвидливо низ целата сезона, а во последните два натпревари запиша два порази. Херта од друга страна со победа над Шалке ја прекина катастрофалната серија резултати и се оддалечи од црвената зона. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.54 во Mozzart.

Баерн – Мајнц – 1/1

Баерн Минхен е на втората позиција, а пред нив е Унион Берлин кој искрено нема капацитет да го задржи тоа место, па повторно улогата на фаворит ја имаат Баварците. Тие досега од 11 изиграни натпревари направија доста киксови, поточно четири пати ремизираа и еднаш беа поразени. Мајнц се држи одлично засега и во моментов е на 6-то место на табелата, а тоа е позиција која води во квалификациите за конферециската лига. Баерн очекуваме да доминира и типуваме 1/1 со квота 1.72 во Bet365.

Лајпциг – Леверкузен – 1

Лајпциг никако да влезе во посакуванта форма. Тие се наоѓаат на средината на табелата, но добро е тоа што во последните четири дуели немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа две победи и две реми. Леверкузен од друга страна излезе од црвената зона, но се уште не се на сигурно бидејќи имаат само еден бод повеќе од Штутгарт кој е во плеј аут зоната. Овде сметаме дека Лајпциг ќе ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Штутгарт – Аугсбург – ГГ

Дуел на две екипи кои не се во некоја посебна форма. Домаќините врзаа три неуспеси по ред и покрај тоа што немаа некои атрактивни противници, додека гостите на последните пет дуели успеаа да победат само еднаш. Од гол разликата може да заклучиме дека и едните и другите имаат проблем со дефанзивата, па не би требало да изостанат погодоците. Типуваме ГГ со квота 1.71 во 20Bet.

Волфсбург – Бохум – 1

Тимот од градот на автомобилите не се снаоѓа баш најдобро во новото издание од Бундеслигата. Имено овој клуб досега запиша само две победи, а се останато им е пораз и реми. Бохум од друга страна со шесте бода собрани во трите кола успеа да се извлечи од последната позиција, но се уште е во црвената зона. Како и да е, Волфсбург е фаворит на овој натпревар, па очекуваме дека ќе ги земат трите бода на овој дуел. Типуваме 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Ајнтрахт Франкфурт – Дортмунд –ГГ

Ако судиме според моменталнта сезона и според моменталната ситуација овие две екипи се некако изедначени по квалитет, па на табелата се наоѓаат еден под друг со само бод повеќе за тимот на Ајнтрахт. Домаќините играат доста ефикасно, па гол разликата ни утврдува просек од нешто повеќе од 2 погодоци по натпревар, додека и Дортмунд не е воопшто за потценување. Ние за овој дуел го избегнавме конечниот исход и ви нудиме да изиграте ГГ со квота 1.51 во Bet365.

Унион Берлин – Менхенгладбах – 1

И после 11 кола, тимот на Унион Берлин е на првото место на табелата. Тие досега играат одлично, но големо е прашањето колку ќе можат да го издржат притисокот во иднина и да се задржат на лидерската позиција. Менхенгладбах од друга страна е на средината на табелата со само 16 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 4 реми и 3 порази, а во последните пет натпревари победија само еднаш. Ние овде сметаме дека Унион Берлин може да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

Шалке – Фрајбург – 2

Шалке најверојатно следната сеозна ќе го гледаме во Цвајт. Иако ништо не е готово сите показатели кажуваат на тоа. Се наоѓаат на последното место, а во 11 изиграни натпревари успеаа да соберат само шест бода преку една победа и три реми. Фрајбуг изненадува позитивно и веруваме дека во најмала рака до крајот ќе успее да го задрже темпото и да обезбеди пласман во некој од европските купови. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.90 во 20Bet.

Келн – Хофенхајм – ГГ

Јарците дожвиеаа дебакл во последниот натпревар во Бундеслигата и беа поразени од Мајнц со резултат 5-0, па слободно може да констатираме дека овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение. Хофенхајм пак не се ништо подобри во последно време и за жал овој тим успеа да победи само еднаш во последните пет натпревари, но залихата од претходно ги држи се уште на горните позиции на табелата. Веруваме дека двата тима на овој дуел ќе одат на победа и типуваме ГГ со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*