Тикет на денот е-Спорт (27.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Полуфиналните натпревари од Upper Bracket на Global Offensive Champions League Season 1 нема да ве разочараат, посебно ако сте љубител на CS:GO.

Enterprise – Copenhagen Flames – 2 @ 1.33 во Bet365

Enterprisе го совлада Sinners со 2-1 во четвртфиналето со што обезбеди пласман меѓу најдобрите четири екипи, каде што ќе се борат против Copenhagen Flames кој претходно славеше против ex-Skade. Copenhagen Flames ја доби и претходната пресметка против Enterprise, која се одигра пред една година во рамки на ESEA Premier Season 38. Нас нè интересира моменталната форма на екипите, а таа воопшто не е добра на Enterprise, кој славеше само еднаш во претходните три средби додека Copenhagen Flames во тој период има три победи. Наш предлог е 2 со коефициент 1.33 во Bet365.

Nemiga – Ecstatic – 1 @ 1.83 во 22Bet

Ecstatic славеше лесно против mew (2-0) на стартот на турнирот, но тоа е очекувано со оглед на квалитетот на нивниот ривал, додека Nemiga мораше да се помачи против Tricked, но сепак се најде во полуфинале на турнирот. Сите три меѓусебни дуели на овие тимови беа одиграни во декември минатата година, а тогаш Ecstatic славеше на два од нив. Иако не треба да се занемари тој податок, сепак поминаа 10 месеци од тогаш и многу работи се променети, па во моментов екипите се изедначени во квалитет и очекуваме големи надмудрувања. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*