Тикет на денот (четврток, 27.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата за кладење е фантастична, а главна причина за тоа се натпреварите од 5-то коло на Лига Европа и конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПСВ – Арсенал – Х2&3+ @ 2.60 во Mozzart

Првиот натпревар од денешниот тикет ќе се игра на Филипс Арена каде што силата ќе ја мерат ПСВ и Арсенал. После четири изиграни кола во второто по квалитет европско клупско натпреварување, ПСВ се наоѓа на второто место на табелата со пет бода помалку во однос на првопласираниот Арсенал кој досега има максимален број бодови. Во минатото коло изиграа меѓусебен натпревар каде што очекувавме голови, но на крајот тимот од Лондон славеше со минимален резултат и практично за себе си обезбеди пласман во нокаут фазата. Веруваме дека овде Арсенал нема да бидат поразени, а притоа очекуваме и погодоци. Наш предлог е Х2&3+ со квота 2.60 во Mozzart.

Хелсинки – Рома – 2/2 @ 2.05 во Bet365

Хелсинки направи огромен успех со пласманот во групната фаза од Лига Европа, меѓутоа не се очекуваше некој значаен резултат од самото учество. Во овој момент, тимот од престолнината на Финска се наоѓа на последното место на табелата со само еден освоен бод. На четирите изиграни дуели доживеаа три порази и само едно реми каде што успеаа да земат бод против Лудогорец. Овој пат во гости им доаѓа Рома, екиапта која мора да оди на победа на ова гостување. Тие се наоѓаат на третото место со три бода помалку во однос на второпласираниот Лудогорец. Рома има квалитет за да ги земе трите бода на овој натпревар, па предлагаме да изиграте 2/2 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*