Тикет на денот е-Спорт (25.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе го следиме третото коло од CCT Central Europe Series 3 во CS:GO, кој ни носи две интересни пресметки.

Honoris – Sinners – 2 @ 2.10 во Bet365

Honoris славеше во првото коло против Enterprise, додека во второто загуби од IKLA (0-2), па се наоѓа на средина на табелата, исто како и Sinners кој тргна со убедлива победа против Wolfsung, но потоа по жестока битка загуби од Ago со 1-2. Овие екипи ги покажаа своите квалитети во досегашните две кола, но во овој меч ќе влезат внимателно со цел да се запише втората победа во групната фаза на турнирот. Sinners досега славеше еднаш против Honors во меѓусебните дуели, а покажа и поинтелигентни акции во првите два натпревари на турнирот, па затоа наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365.

Tricked – Ago – 1 @ 1.44 во 22Bet

Ова се две екипи кои ги следиме веќе долг период, а нивните пресметки никогаш не разочаруваат, па така се очекува да биде и денеска со оглед на тоа дека влогот е голем бидејќи еден триумф може да го однесе победникот во следната фаза од турнирот. Tricked ќе ја има улогата на фаворит поради доминацијата во меѓусебните пресметки (четири победи на последните пет меча), а исто така во нивна корист оди тоа што се во серија од пет триумфи во сите конкуренции, додека AGO славеше на три меча во истиот период. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*