Тикет на денот (вторник, 25.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Полека се ближи крајот на групната фаза на ЛШ за оваа сезона. Тоа ќе се случи најрано досега, а сето тоа е поради Мундијалот во Катар кој започнува за помалку од месец дена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Динамо Загреб – Милан – 2&2+ @ 2.27 во Mozzart

Росонерите немаат изор и мора да слават на Максимир после два врзани порази од Челзи. Поради нив паднаа на третото место во групата, па веруваме дека ќе решава натпреварот од последното коло  каде што на Сан Сиро пристигнува Салзбург. Секако дека и Хрватите имаат свои сметки за опстанок во Европа, макар и во Лига Европа. Во домашните првенства Динамо играше против Хајдук и оствари реми, додека Милан лесно го победи тимот на Монца и ја продолжи потерата по Наполи. Овде очекуваме Италијанците да слават и типуваме 2&2+ со квота 2.27 во Mozzart.

Дортмунд – Манчестер Сити – Х2&4+ @ 2.50 во Bet365

Ова ќе биде емотивен повраток за Халанд на Сигнал Идуна Парк и тоа многу порано отколку што се надеваше. Норвежанецот остави многу добар впечаток на овој стадион, а игра фантастично и во новиот клуб. Реално е овие два клуб да го продолжат натпреварувањето во 1/8 финалето од ЛШ и тоа Сити како првопласиран, а Борусија како второпласиран тим. Дортмунд е во фантастична форма, а тоа се докажа на натпреварот против Штутгарт каде што победија со убедливи 5-0. Исто така успешни беа и Сити на домашниот Етихад против Барселона и славеа со резултат 3-1. Во првиот дел од натпреварување, Борусија го намачи Сити и водеа до пред крајот на натпреварот, но Стоунс и Халанд направија пресврт. Овде типуваме Х2&2+ со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*