Тикет на денот е-Спорт (24.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еднаш во нашиот тикет од е-Спортот ни се враќа WePlay Academy League Season 6, каде што се одиграни веќе седум кола и веќе постои некоја слика за тоа кои тимови можат да изборат плеј-ин, но и кои се најблиску до плејофот.

Furia Academy – OG Academy – 1 @ 2.10 во Bet365

Furia со две победи и три порази во групата А се наоѓа на петтата позиција која значи елиминација од турнирот, додека OG има два триумфи и четири порази во досегашниот дел, па ова значи дека ќе биде дуел меѓу едни од најслабите екипи на турнирот. Furia нема друг избор, освен победа против OG за да му изврши притисок на Flames Ascent, зашто во спротивно ривалот ќе им избега на двете екипи кои се во потрага по четвртото место. Furia веќе трипати била подбра од OG во последните три месеци, па тоа доволно зборува за нивниот квалитет. Наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Big Academy – Ence Academy – 1 @ 1.72 во 22Bet

Big има поинакви „маки“ бидејќи се наоѓа на третата позиција во групата Б и брка пласман во топ-2, иако тоа засега не изгледа реално бидејќи Young Ninjas и Spirit Academy се недопирливи. Големиот број порази (четири) на BIG не го ставаат во поволна позиција и мирен натпревар со Ence Academy (три победи и четири порази) бидејќи еден триумф тука може сè да промени. Big мора да слави за да остане во топ-4, додека Ence не смее да изгуби ако сака да остане во борбата за плеј-ин делот од турнирот. Овој меч ќе го решат нијанси, исто како што ги решија и последните три меѓусебни дуели. Наш фаворит во овој натпревар ќе биде Big и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*