Тикет на денот (понеделник, 24.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред новото коло во европските купови, пред нас е понеделник со сосема задоволувачка понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вест Хем – Борнмут – 1&0-3 @ 2.05 во Mozzart

Вест Хем никако да се извлечат од долниот дел на табелата. Во претходната седмица два пати гостуваа кај Саутемптон и Ливерпул, а освоија само еден бод. Овој тим постигна само девет погодоци во првите 11 натпревари и тоа во просек доаѓа помалку од еден погодок по натпревар. Овој пат на олимпискиот стадион доаѓа Борнмут, тимот кој се препороди после заминувањето на Скот Паркер и доаѓањето на Гери Онил. Домаќините на овој натпревар се апсолутни фаворити и очекуваме 1, но не и многу погодоци. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Сасуоло – Верона – ГГ3+ @ 2.00 во Bet365

Екипата од Реџо Емилија врза два првенствени порази, но тоа беа од силни ривали. Изгуби од Интер и Аталанта со идентичен резултат 2-1, а тие порази стигнаа после две победи без примен погодок. Овој тим дожвиеа големи проблеми за време на летото каде што заминаа неколку важни фудбалери и требаше време за да влезат во добр форма. Верона е во серија од пет последователни порази и моментално е во големи проблеми. Со само пет бода од 10 натпревари, пред ова коло паднаа во зоната за елиминација, а не им помогна ниту промената на тренерот. Ове сметаме дека ниту едните, а ниту другите нема да бидат задоволни со реми, па типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*