Тикет на денот е-Спорт (23.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И во светот на е-Спортот ќе гледаме малку фудбал, кој е необичен затоа што се игра со автомобили, но никогаш не разочарува, а дуелите ни доаѓаат од турнирот RLCS 2022-23 – Fall: North America Regional 2 – Fall Cup.

Version1 – NRG – 2 @ 2.22 во 22Bet

Првото полуфинале на турнирот се игра меѓу две квалитетни екипи кои по драма изборија место меѓу најдобрите четири. Version1 едвај ја мина групната фаза, по што во четвртфинале беше подобар од Furia со 4-3, додека NRG во плејофот го елиминира Optic Gaming со 4-3, а претходно во групата немаше проблеми против ривалите и со три победи и еден пораз избори четвртфинале. NRG е еден од фаворитите за освојување на турнирот, иако тоа нема да биде лесно затоа што Version1 им одржа лекција на последните два меѓусебни меча. Ова е одлична шанса за одмазда, па ние предлагаме 2 со коефициент 2.22 во 22Bet.

Gen.G – Spacestation Gaming – 1 @ 2.20 во Bet365

Gen.G тргна со победа на турнирот, па два порази по ред од Complexity и NRG со што дојде на чекор до елиминација, но сепак успеа да се врати и да ги добие следните два дуели против AXLE и G2 за да го освои последното место кое води во четвртфинале. Нивниот ривал Spacestation немаше таква драма во воведниот дел од турнирот и со три триумфи против Rogue, Shopify и G2 избори плејоф. Gen.G досега покажа дека знае да биде незгоден ривал, а тоа најдобро на своја кожа го почуствува одличниот Faze Clan кој загуби во четвртфинале со 3-4. Исто така, во прилог на Gen.G им оди и триумфот против Spacestation со 4-1, па затоа наш предлог е 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*