Тикет на денот е-Спорт (22.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два одлични натпревари ќе гледаме денеска на BLAST Premier Fall Showdown 2022 Americas, при што во центар на внимание ќе биде пресметката меѓу Sharks и Mibr кои дефинитивно нема да разочараат.

Sharks – Mibr – 2 @ 1.46 во 22Bet

Бразилски тим Sharks пред неколку дена го совлада Complexity Gaming со 2-0 и така ќе влезе во одличен ритам за мечот со Mibr кој го совлада на последните пет од пет дуели, но сите беа одиграни минатата година. На Sharks повеќе или помалку му одговара на било која мапа, освен на Mirage каде што имаат под 50 отсто успешност и победи. MIBR, од друга страна, игра одлично во последно време и единствена „дамка“ им е неуспехот против Nouns (0-2), но сепак е одличен на Nuke, Ancient, Inferno и Dust 2, па тука ќе ја бара својата шанса. Наш предлог е 2 со коефициент 1.46 во 22Bet.

Fluxo – 00Nation – 2 @ 1.53 во Bet365

Две меча во август беа доволно возбудливи за навивачите бидејќи по еден триумф запишаа и двете екипи, но многу работи се променија во претходниот период. Fluxo влегува во натпреварот со две победи и два порази на последните четири меча во октомври, додека 00Nations во тој период славеше на сите четири дуели и тоа без посебни драми. Нè очекува интересна средба, но ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*