Натпревар со традиција (22.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Леверкузен и Волфсбург.

Леверкузен е на 16-та позиција со 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 6 порази.

Волфсбург е на 13-то место со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.37 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*