Бундеслига 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Германската Бундеслига стигна до 11-то коло. Засега имаме доста изненадувања во оваа лига, а веруваме дека така и ќе продолжат. Ова е нашатаа најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Мајнц – Келн – ГГ

Првиот дуелот од новото коло во германската елитна Бундеслига ќе се игра помеѓу Мајнц и Келн. Мајнц во минатото коло успеа да ја прекине лошата серија без победа и запиша триумф против Вердер Бремен на гостински терен. Исто и екипата на Келн влегува со добро расположение на овој натпревар бидејќи и тие успеаа да земат три бода на последниот дуел против Аугсбург. Овде решивме да типуваме ГГ со квота 1.66 во Mozzart.

Аугсбург – Лајпциг – 2

Екипата на Аугсбург не можеме да ја категоризираме во екипите кои играат добро ова коло. Иако пред неколку кола беа во одлична серија од триумфи, сега на последните два дуели запишаа два неуспеси, поточно зедоа само еден бод. Како што изминува времето, така Лајпциг влегува во се подобра форма, но тоа не е доволно за да бидат на горниот дел на табелата. Овде веруваме дека бодовите ќе ги земат гостите, па типуваме 2 со квота 1.61 во Bet365.

Леверкузен – Волфсбург – 3+

Едно од поголемтие разочарувања оваа сезона во Бундеслигата е екипата на Леверкузен. Имено, овој тим е дел од црвената зона и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се најдат во големи проблеми околу опстанокот. Волфсбург од друга страна во последните пет дуели има само еден пораз, поточно во тој временски период запишаа две победи, две реми и еден пораз. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.55 во 22Bet.

Дортмунд – Штутгарт – 1

Никој не може точно да дефинира што се случи со Дортмунд. Многу оддамна не се памети овој тим да има само една победа на последните пет натпревари во германската Бундеслига, но и покрај таквите резултати може да кажеме дека одлично се држат и се наоѓаат на 8-та позиција. Штутгарт првата победа ја запиша во минатото коло и тие се во уште полоша позиција од денешниот противник. Сметаме дека за Дортмунд ова е идеална шанса за три бода. Типуваме 1 со квота 1.50 во 20Bet.

Фрајбург – Вердер – 1

Екипата на Фрајбург во минатото коло во домашното првенство запиша катастрофален пораз, но тоа беше пораз од Баерн Минхен кој општо познато е дека има амбиции за титула. Исто така со многу мака стигнаа и до пласман во следниот круг од германскиот куп бидејќи преку продолженијата успеаа да го елиминираат Ст. Паули. Вердер од друга страна игра тотално непредвидливо, но тешко дека ќе можат да им се спротистават на Фрајбург. Ние типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Хофенхајм – Баерн Минхен – ГГ

Тимот од Синсхајм одлично се снаоѓа во досегашниот тек на првенството и во моментов е на 4-та позиција, а добро познато е дека таа позиција на крајот води во пласман во ЛШ што би било огромен успех за оваа екипа. Баерн Минхен од друга страна веруваме дека конечно ќе влезе во одлична серија и ќе се искачи на лидерската позиција, поточно на позицијата каде што припаѓа. Ние овде решивме да типуваме на голови и наш предлог е ГГ со квота 1.44 во Bet365.

Менхенгладбах – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ

Oвде имаме дуел на две екипи кои се слични по квалитет оваа сезона. Ајнтрахт игра фантастично, а ништо послаби не се ниту екипата на Борусија Менхенгладбах, па затоа се разлика само еден бод. Домаќините за жал во германскиот куп беа елиминирани од Дармштад, додека Ајнтрахт го победи тимот на Штутгартер Кикерс. Како и да е, овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.50 во 22Bet.

Бохум – Унион Берлин – 2

Како што стојат засега работите, најверојатно следната сеозна Бохум ќе го гледаме во Цвајт. Тие досега освоија само четири бода и се наоѓаат убедливо на последното место на табелата, па за да обезбедат опстанок ќе треба да се намачат. Унион Берлин е на првото место со четири бода предност во однос на Баерн Минхен и може да ги категоризираме како најпријатното изненадување во Бундеслигата. Веруваме дека овде можат да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.90 во 20Bet.

Херта – Шалке – 0-2 гола

Последниот дуел од Бундеслигата за ова коло ќе биде помеѓу две екипи кои ни доаѓаат од долниот дел на табелата, а ќе се игра во Берлин помеѓу Херта и Шалке. Херта е во многу лоша позиција и реми серијата ја прекина со пораз во последниот натпревар против Лајпциг. Шалке од друга страна дефинитивно е во криза со оглед на фактот што има четири последователни порази. Овде очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.23 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*