Тикет на денот е-Спорт (20.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Програмата од е-Спортот и денеска е богата, а ние ќе ви издвоиме два од најинтересните дуели, кои овој пат доаѓат од Rainbow Six, односно турнирот European League 2022 – Stage 3.

Wolves Esports – Rogue – 1 @ 1.66 во Bet365

Најголемото дерби денеска го играат Wolves и Rogue, односно првопласираниот и второпласираниот тим во групната фаза кои ги дели само еден бод. Победникот од оваа средба ќе го преземе врвот, иако се очекува и двата тима да изборат пласман во следната фаза. Мора да ги пофалиме двете екипи дека играат во одлична форма и имаат по четири победи на исто толку натпревари во претходниот период, па ќе ни биде загарантирана неизвесност. Претходниот дуел го доби Wolves, а ние повторно очекуваме нивна победа и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

MNM Gaming – G2 Esports – 1 @ 1.57 во 22Bet

MNM славеше на претходниот дуел против G2 Esports и затоа со право е во топ-4 на ELS 3 со 11 бодови, односно четири повеќе од G2 кој е поблиску до дното, отколку до местата кои водат во следната фаза. MNM го покажа својот квалитет и на останатите натпревари, а со денешен триумф дефинитивно ќе го задржи статусот на еден од најдобрите тимови во овој дел од турнирот, иако не се очекуваше такво нешто пред почетокот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*