Тикет на денот (четврток, 20.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Благодарение на вонредните кола и куп натпреварите ширум Европа, овој четврток имаме пондуа за обложување која не е за потценување. Ние за вас издвоивме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот.

Барселона – Виљареал – 1/1 @ 2.25 во Mozzart

Се случи и тоа. Барса во минатото коло го дожвиеа првиот пораз оваа сезона и тоа на Сантиаго Бернабеу каде што беа поразени од Реал Мадрид со резултат од 3-1. Мора да признаеме дека Кралевите доминираа на тој дуел, а исто така треба да нагласиме дека и Барса не се предаде лесно. Виљареал од друга страна е на средината на табелата и според резултатите во домашното првенство од последните неколку кола делува дека овој тим е навлезен во криза. Веруваме дека Каталонците на овој дуел ќе ја искористат лошата форма на Виљареал и ќе земат лесни три бода. Наш предлог е 1/1 со квота 2.25 во Mozzart.

Хамарби – Сириус – 1/1 @ 1.90 во Bet365

На само неколку кола пред крајот на сезоната, екипата на Хамарби се наоѓа на втората позиција на табелата. Имено, овој тим игра солидно досега, но тоа не е доволно за да бидат сигурни, па моментално нивната предност е само 1 бод во однос на трето пласираниот Џургарден. Сириус од друга страна е на чекор до сигурен опстанок, па не веруваме дека може да ја прокоцкаат одличната предност која ја имаат во моментов во однос на екипите од црвената зона. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*