Тикет на денот е-Спорт (19.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се селиме во Полска на турнирот Polska Liga Esportowa Autumn 2022 во CS:GO, а во нашиот тикет повторно ќе пронајдете два натпревари, при што и еден познат тим кој досега сигурно сте го сретнале.

ESCA – M1 Gaming – 1 @ 1.57 во 22Bet

ESCA е апсолутен фаворит во денешниот меч против M1 Gaming и не се очекува никакво изненадување затоа што планот на полскиот состав е да обезбеди пласман во топ-4, а во моментов се на добар пат со две победи и два порази. Доколку ја запишат третата победа вечерва против стариот „пациент“ M1 кој го декласираа на последните пет натпревари, тогаш ќе направат исчекор во однос на ривалите. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

Turow Zgorzelec – PACT – 2 @ 1.53 во Bet365

Turow не знае за триумф против PACT и досега загуби четири пати во меѓусебните пресметки во претходните две години, а лошиот старт на турнирот не дава оптимистичка прогноза за нив пред дуелот со познатиот полски состав PACT. Играчите на PACT тргнаа со победа од 2-1 против ESCA и така го најавија својот поход кон врвот на табелата, каде што се очекува да бидат на крајот на групната фаза. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*