Ла Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе од денес на програмата се натпреварите од вонредното коло на шпанската Ла Лига каде што имаме доста интересни натпревар. Во Каталонија ќе се игра еден од поитнересните дуели каде што Барса ќе го дочека тимот на Виљареал. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Севиља – Валенсија – 1

Првиот натпревар од вонредното 10-то коло се игра помеѓу Севиља и Валенсија. После агонијата која траеше скоро еден месец, фудбалерите на Севиља во минатото коло стигнаа до доста важна победа на гостувањето кај Мајорка и побегнаа од опасната зона. Валенсија во минатото коло не успеа да земе три бода на домашен терен против Елче иако изиграа солидно. Овде веруваме во победа за Валенсија и типуваме 1 со квота 2.28 во Mozzart.

Хетафе – Атлетик Билбао – ГГ

Хетафе како што стаојт работите во моментов, извесно е дека оваа сезона ќе се борат за опстанок иако е впчеатокот дека сите фанови на овој клуб можат да очекуваат многу повеќе. Моментално тимот од предградието на Мадрид се наоѓа на 16-то место на табелата, а во минатото коло Хетафе ремизираше на гостувањето кај Валекано. Овој пат во гости им доаѓа Билбао кој во минатото коло доживеа пораз од Атлетико Мадрид. Како и да е, овде веруваме дека ГГ е најлогичен тип, а коефициентот за тоа е 2.05 во Bet365.

Атлетико Мадрид – Рајо Валекано – 1

Иако Атлетико Мадрид има доста проблеми во ЛШ, кога е во прашање Ла Лига, работите си доаѓаат на свое место. Имено, Мадриѓаните на последните три дуели остварија исто толку и победи, па во воој момент се наоѓаат на третото место на табелата. Рајо Валекано е на средината на табелата и моментално впечатокот за оваа екипа е дека нема да имаат премногу проблеми околу опстанокот. Наш предлог е 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Кадиз – Бетис – 3+

Познато е дека Кадиз очајно започна во овогодинашното издание на шпанската Ла Лига, меѓутоа како што времето изминува така полека, но сигурно оваа екипа ја крева формата, па на последните четири дуели во првенството овој тим е без пораз, а во тој период остварија само една победа и три реми. Бетис игра фантастично оваа сезона и ја имаат четвратата позиција која носи пласман во ЛШ. Ефикасноста не би требало да изостане на овој дуел, па типуваме 3+ со квота 2.31 во 20Bet.

Ваљадолид – Селта – ГГ

Во изминатите три кола видовме колку тимот на Ваљадолид е непредвидлив. На гостувањето кај Хетафе славеа, па ремизираа на домашен терен против Бетис, а потоа беа поразени од Еспањол. Во овој момент, екипата на Ваљадолид е на 17-то место на табелата со само еден бод повеќе во однос на тимовите кои се наоѓаат во опасната зона. Селта исто така игра променливо оваа сезона и моментално се на средината на табелата. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Сосиедад – Мајорка – 3+

Фудбалерите на Сосиедад прикажуваат фантастични партии во последно време, а екипата од Аноета оствари четири победи во последните четири дуели и се наоѓаат на делба на 4-то место на табелата. Што се однесува до Мајорка, во минатото коло овој тим беше поразен на домешен терен и моментално се наоѓа на 12-то место на табелата. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.93 во Bet365.

Елче – Реал Мадрид – 2

Како што сега стојат работите, впечатокот е дека тимот на Елче е еден од посериозните кандидати кои на крајот на сезоната ќе го напуштат најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал, бидејќи во овој момент се наоѓаат на последното место на табелата со само три освоени бода. Реал овде стигнува со многу добро расположение откако во минатото коло го совладаа тимот на Барселона, па сега се на првото место на табелата. Ние овде типуваме 2 со квота 1.36 во 22Bet.

Алмерија – Жирона – 3+

Алмерија фантастично ја започна сезоната, но во последно време попуштија и се наоѓаат на 18-то место на табелата, а тоа е позиција кое на крајот на сезоната значи преселба во понизок ранг. Жирона во минатото коло ремизираше против Кадиз и тоа после голот во 10-та минута од судиското продолжение што беше причина за големо славење на домаќините. Ефикасноста овде не би требало да изостане, па типуваме 3+ со квота 2.22 во 20Bet.

Осасуна – Еспањол – 1

Фудбалерите на Осасуна полека, но сигурно стануваат стабилен прволигаш бидејќи во последните неколку сезони, опстанокот не им бил доведен во прашање. Еспањол од друга страна во минатото коло забележаа ппобеда на домашен терен против Ваљадолид со минимален резултат од 1-0, па во овој момент се наоѓаат на 13-то место на табелата. Предлагаме 1 на овој натпревар со квота 2.25 во Mozzart.

Барселона – Виљареал – 3+

Последниот натпревар од вонредното 10-то коло се игра на Ноу Камп каде што фудбалерите на Барселона ќе го дочекаат тимот на Виљареал. За жал Каталонците во минатото коло го дожвиеаа својот прв пораз во овој шампионат и тоа на тешкото гостување кај Реал Мадрид. Виљареал можеби треба да покаже повеќе ако сака пласман во некое од европските натпреварувања. Барса е голем фаворит на овој дуел, но ние типуваме 3+ со квота 1.57 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*