Тикет на денот (среда, 19.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во Англија и Шпанија се играат вонредни кола, но натпревари има и во останатите земји. Се користи секој слободен термин пред паузата поради Мундијалот во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кадиз – Бетис – Х2&0-2 @ 1.90 во Mozzart

Во однос на почетокот на сезоната, Кадиз игра многу посигурно, но повторно има проблеми со реализацијата и натпреварите кои ги игра на домашен терен. Ла Лига ја започнаа со пет последователни порази и делуваше дека веќе на стартот назапирливо се „лизгаат“ кон Сегунда, меѓутоа после победа во Ваљадолид во наредните три кола изиграа нерешено. Бетис од друга страна е исклучително квалитетен и одлично игра и во Европа. ВО Ла Лига се на делба на третото место со Атлетико Мадрид и Сосиедад. Кадиз успеа само еднаш да остане непоразен на домашен терен, а сега ви предлагаме да изиграте Х2&0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Ковентри – Шефилд Јунајтед – 2 @ 2.50 во Bet365

Неверојатен е податокот дека Ковентри изгуби само еднаш во последните шест кола од англискиот Чемпионшип, но и понатаму е на последнот оместо на табелата. Сето тоа се должи на катастрофалниот старт каде што овој тим освои еден бод во првите пет рунди. Во саботата славеа минимално против Кардиф и тоа беше втора победа за нив оваа сезона. Шефилд од друга страна излезе од формата која го красеше на почетокот на сезоната и лидерската позиција на предадоа на Барнли. Сепак овде делува дека гостите се поквалитетни и веруваме во победа за нив. Типуваме 2 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*