Тикет на денот е-Спорт (18.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска, а и во наредните денови главна тема ќе биде The International во Dota 2, кој е едно од најпопуларните случувања во светот секоја година, па топло би ви препорачале да си ја пробате среќата и да уживате во натпреварите, иако ние денеска во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме дуели од CS:GO.

00Prospects – Ence Academy – 1 @ 1.50 во 22Bet

00Prospects со две победи и дури четири порази не е во поволна позииција во групата Б бидејќи пред нив е Astralis со девет освоени бодови, односно три повеќе од нив. Ниту Ence не е во најдобра позиција, па ова е всушност последната шанса за еден овие два тима да се приклучи во трката за топ-4 позициите во групата. 00Prospects славеше пред пет дена со 16-13 во меѓусебен дуел со Ence; а ние очекуваме ново славје за нив со што би предизвикале дополнителна драма во завршницата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

Apeks Rebels – Furia Academy – 2 @ 1.57 во Bet365

За Apeks Rebels може слободно да се каже дека се отпишани од турнирот бидејќи со четири порази во првите четири кола нема што повеќе да бараат и да се надеваат, додека Furia допрва ги игра првите натпревари и е апсолутен фаворит во денешниот дуел за прва победа на турнирот. Furia веќе трипати по ред годинава им држи лекции на момците од Apeks, а ние за овој предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*