Тикет на денот (вторник, 18.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако во наредните три дена немаме европски купови, понудата ќе биде фантастична. Се играат вонредни кола во некои лиги, а во останатите термини ќе има и натпревари од националните купови. Ќе се игра подинамично поради почетокот на Мундијалот во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брајтон – Нотингем Форест – 1&0-3 @ 2.10 во Mozzart

После одличниот почеток изгледа дека кризата „чукна на вратата“ и кај Брајтон. Тие се три кола без победа, а после ремито на Енфилд следуваа два последователни порази. Прво беа поразени од Тотенхем, а потоа и од Брентфорд. Нотингем Форест е на долниот дел на табелата и имаат само една победа досега, па моментално се во тешка ситуација. Во Вулвс одлично се држеа и беа поразени со минимален резултат. Дефинитивно овде ефикасноста е проблем, па затоа ќе типуваме победа за домаќините и мај број погодоци. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.10 во Mozzart.

Генк – Вестерло – 1&3+ @ 2.11 во Bet365

Од неделата, Генк е нов лидер на белгиската Жупиле лига. За тоа им требаше победа над Леувен, но и пораз на Антверпен во Лиж, па тоа и се случи. Сега Генк има 31 бод, поточно еден повеќе од екипата на Антверпен која во првите девет кола имаше максимален учинок. Вестерло е најпријатното изненадување и се во одлична форма. На последните пет дуели немаат пораз, а играат и доста ефикасно. Ние овде одлучивме да типуваме 1&3+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*