Тикет на денот е-Спорт (17.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ниту шестата сезона од WePlay Academy League нема да ја испуштиме, па така од неа ви носиме два натпревари во денешниот тикет од е-Спортот.

OG Academy – Furia Academy – 2 @ 1.80 во Bet365

OG Academy има ужасен настап досега на турнирот, па со три порази и една победа е далеку од посакуваните позиции за место во плејофот на WePlay Academy League, а за разлика од нив Furia Academy сè уште не почнале со возбудувањата и допрва ги очекува првиот натпревар во кој ќе бидат фаворит. OG не делува како екипа која може да слави во денешната средба, па се очекува победнички старт за Furia, која во август двапати го совлада следниот ривал. Наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Astralis Talent – Young Ninjas – 2 @ 1.61 во 22Bet

Young Ninjas заслужено е на првото место во групаа Б со пет победи и само еден пораз, додека Astralis Talent се надева дека ќе го фати последниот воз за место во нокаут-фазата, откако досега запиша три победи и два порази. Овие екипи во претходните неколку месеци одиграа пет меѓусебни натпревари, при што на четири од нив славеше Astralis, па време е Young Ninjas да се одмазди и конечно да ја прекине црната серија. Ние предлагаме 2 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*